Komunikat w sprawie fałszywych ogłoszeń w serwisie Gumtree


W połowie stycznia bieżącego roku, osoba podszywająca się pod pracownika MS Services, opublikowała w serwisie ogłoszeniowym Gumtree, ogłoszenie pod nazwą „Tajemniczy klient”, zawierające ofertę wykonania zlecenia na rzecz Banku Idea.

 

Informujemy, iż MS Services nie był autorem tego ogłoszenia zaś użytkownik serwisu Gumtree o nicku „Agnieszka” nie działał na jego zlecenie. MS Services pragnie podkreślić, że nigdy nie wymaga dokonywania jakichkolwiek opłat przez zleceniobiorców.

 

Uczulamy, iż zamieszczanie fałszywych ogłoszeń może być próbą wyłudzenia danych osobowych. Dane te mogą posłużyć m.in. do zaciągnięcia kredytu na rachunek osób, które je przekażą. Wątpliwości co do autentyczności oferty powinno wzbudzić żądanie przez autora ogłoszenia kserokopii dowodu osobistego czy wymóg wykonania przelewu w celu weryfikacji numeru rachunku bankowego zleceniobiorcy.

 

MS Services wyraża głębokie ubolewanie co do faktu, iż osoby, które odpowiedziały na fałszywe ogłoszenie, mogły zostać narażone na poważne konsekwencje wynikające z przekazania swych danych osobowych oraz wykonania przelewu bankowego.

 

W przypadku wątpliwości co do autentyczności ogłoszenia sygnowanego firmowym logiem MS Services, bardzo prosimy o kontakt telefoniczny z pracownikami naszej firmy, pod następującym numerem: 22 882 08 17 lub mailowy pod adresem hr[at]msservices.pl.

 

MS Services raz jeszcze podkreśla, iż nie stosuje podobnych praktyk, a niniejsza sprawa zostanie niezwłocznie przekazana organom ścigania, w celu identyfikacji autora fałszywego ogłoszenia oraz ewentualnego pociągnięcia go do odpowiedzialności karnej.

Z wyrazami szacunku,
Zarząd MS Services sp. z o.o.